danismanlik-son

ÇİN İTHALAT DANIŞMANLIĞI İŞLEM ADIMLARI

 

1) Ürün Araştırma / Fabrika Tespiti

Talep etmiş olduğunuz ürün/ürünlerin Çin’de araştırılması, fabrika tespiti ve buna bağlı olarak Türkiyedeki gümrük mevzuatı ile birlikte ürün/ürünlerin size kapı teslim maliyet raporunu çıkarmak. Not : İlk defa danışmanlık hizmeti vereceğimiz müşterilerimizden 500 usd karşılığı TL Proje bedeli alınmaktadır.

2) Numune Temini

Talep edilen ürün/ürünlerin araştırma sonrası maliyetleri sizin için uygunsa buna bağlı olarak ürünlerin numune tedariği. Numunesi getirilemeyecek ürünlerde gerekli görülmesi halinda fabrikanın Çin tarafında ziyareti ve raporlanması.

3) Satın Alma Süreci

Ürünlerle ilgili araştırma ve numune temininin sonrasında fabrikayı yerinde ziyaret. Üreticiyle Çince satın alma sözleşme yaparak satın alma sürecinin belirlenen nitelik ve niceliklerdeki ürünlere bağlı olarak başlatılması.

4) Kalite Kontrol

Üretilen ürünlerin üretim aşamasında ve üretim sonunda kalite kontrolünün yapılması. Bazı özel ürünlerde ise kalite kontrol alanımızın dışında kalması durumunda ürünler için kalite kontrol firmalarından destek alarak test ve analiz yaptırma. ( Örnek : Hammaddeler için talep edilen ürünle ilgili içerik ihtiva edip etmediğinin tespit edilmesi)

5) Yükleme Organizasyon

Üretimi tamamlanan ürünlerin Çin’de ki ihracat işlemlerinin tamamlanmasının takip edilmesi, yükleme konusunda uygun nakliye fiyatının tespit edilmesi ve yüklemenin organize edilmesi.

6) Gümrükleme

Türkiyede belirlenen limana gelen ürün/ürünlerin ilgili gümrükçüyle görüşerek gümrük kaydının açılması ve gümrük çekim işlemlerinin takip edilmesi.


Biz Sizi Arayalım 

Çin’den İthalat hakkında detaylı bilgiler için sizi aramamızı istiyorsanız .Lütfen aşağıdaki iletişim formunu doldurunuz

CALL CENTER 0850 888 76 09

Gönder